DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                    5 września 2021

1. Człowiek, który ma serce przepełnione miłością, na spotkaniu chce powiedzieć dosłownie o wszystkim. Kiedy szuka pocieszenia, umocnienia, wsparcia w trudnościach, pomocnej rady, wtedy ma mało czasu na bycie blisko i słuchanie Boga, który kocha. Lecz jeśli nie ma miłości, to wszystko się dłuży i jest tylko niemiłym obowiązkiem. Nie zapominajmy o miłości, gdy jesteśmy na niedzielnej Eucharystii, bo stoimy przed Tym, który jest miłością i z miłości daje nam siebie jako pokarm na życie wieczne.

2. Jutro o godz. 19 – spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej

3. W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Duchowość naszego narodu jest przeniknięta duchowością maryjną, która zawsze ukierunkowuje nas na Boga. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb. Poświęcenie ziarna na mszy świętej o godz. 17.

W przyszłą niedzielę w Przerośli o godz. odpust Narodzenia NMP, na który zaprasza także  naszych parafian ks. proboszcz Janusz Chachulski,

4. W sobotę na godz. 15 zapraszam młodzież pragnącą w tym roku szkolnym przystąpić do sakramentu bierzmowania (klasa 8 i starsi).

5. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 11 spotkanie z dziećmi i ich rodzicami w celu omówienia przyszłorocznej Uroczystości I Komunii Świętej.