1. Jak miło brzmią w naszych uszach słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco” (Mk 6,31). Abyśmy mogli podejmować wyzwania związane z powołaniem, potrzebujemy czasu na odpoczynek, ale także na zaakcentowanie spraw duchowych, dzięki którym otaczający nas świat – dzieło Boga – nabiera wyjątkowego blasku. Uczyńmy wszystko, by nie zagubić duchowego wymiaru swojego życia. Bóg nam błogosławi w czasie wypoczynku, lecz zadbajmy także o odpowiednie miejsce i czas dla Niego w swoim życiu.
2. Za tydzień będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszach Świętych błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze. Składane jak co roku ofiary przy tej okazji przeznaczymy na pojazdy dla misjonarzy. XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa i „Akcja św. Krzysztof 1 gr za 1 km”
3. W ubiegłym tygodniu zabrany został ołtarz główny do pracowni konserwatorskiej do Torunia. Prace konserwatorskie potrwają do listopada. Przypominam również, że w tej samej pracowni są nasze zabytkowe obrazy stacji drogi krzyżowej, które wrócą do kościoła pod koniec sierpnia.
4. W przyszłą niedzielę uroczyste obchody 450-lecia Przerośli. Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Jerzego Mazura – Biskupa Ełckiego o godz. 13.